úterý 13. března 2012

Můj počin

Včera jsem se pustila do nového výtvoru. 
Moc se mi líbil Drážďanský talíř od Belletky, ale bohužel novou Marínu nemám. 
A tak jsem požádala o pomoc šikovnou Mimósku Míšu http://mi-mo-ska.blogspot.com/ . Ta mi poslala odkaz na anglický web http://sewmamasew.com/blog2/2010/04/dresden-plate-block-sew-along , kde má šikulka krásně nafocený postup. Myslela jsem, že bude trošku menší a budu mít prostírky na stůl. Nicméně je z toho polštář a už je zabydlený s ostastními. Musím proštudovat, jak změnit míry, abych docílila menšího počtu výřezů a tím i menší rozměr :)) (jak říká Míša: vyčmanit :)) ).
Smekám před všemi patchworkářkami, protože tyhle věcičky jsou náročné na přesnost. Už vím, co si budu přát na Vánoce, určitě to bude podložka na patchwork a řezátko :)).
Krásný týden všem.

9 komentářů:

 1. No páni je úúúúúúžasný!!!Michaela

  OdpovědětVymazat
 2. Moc,moc krásné,chce to opravdu trpělivost, dobré oči a kus srdce,a jak vidno, vše máš !!!Daja

  OdpovědětVymazat
 3. Alenko, moc se Ti povedl, je krásný... Hezký den, Jana

  OdpovědětVymazat
 4. Alenko, krásný, ale ty snad vůbec nespíš a neodpočíváš!! Víš, co si mi slíbila!!!! Papa

  OdpovědětVymazat
 5. Vankúšik je nádherný, obdivujem túto techniku!
  Pekný deň,
  A.

  OdpovědětVymazat
 6. Páni, to muselo dát práce! Jsem se také jednou pokoušela o patchwork, ale výsledek hrůza. Tak se držím svýho kopyta a jen vyšívám :-))
  Měj se fajn.
  evice

  OdpovědětVymazat
 7. No páni Ali, ty jsi rychlík:-D. Jsem ráda, že Ti ten odkaz pomohl. Víš o tom, že Belletka úplně skončila se svou prací. Včera byl na galerii marina od ni dopis. Je hodně nemocná:o(((. Jsem z toho byla totálně v šoku:-0. Báječný den Ti přeji Míša

  OdpovědětVymazat
 8. K pomůckám, by byl praktický dárek i základový kurz patchworku. Je to urychlení a ulehčení práce, poznat různé vychytávky patchworkářek. Přeji hodně úspěchů k dalšímu šití, pozor, je to moc nakažlivý koníček:-D

  OdpovědětVymazat
 9. pěkný polštářek, líbí se mi :-))
  Ajka

  OdpovědětVymazat

Slovíčka od srdíčka