neděle 5. srpna 2012

Rozmarné léto

a to doslova :)). Jednou slunce a pálí, vzápětí krupobití a tma jako v pytli :((. 

...

 
 
"Maminka se nám asi zbláznila"... depááák, nešílím, ale syslím na zimu a když už, tak aspoň trošku estétiky a lákadla i pro dětičky :)). Zahrádka dává a tak to zpracovávám průběžně. 
Mám radost i z květeny a dýní, které letos sice nejsou úplně super, ale sem tam nějaká je. 
Všem přeji krásné dny plné sluníčka, půl prázdnin je za námi a já si je chci ještě užít.

Fotoreportáž

Moc všechny zdravím, užíváme si sluníčka a koupání, letní radovánky a také oslavy a setkání s přáteli. Verunka oslavila své sedmé narozeniny. Oslavy, bylo jich vícero, byly úžasné. 
Miluji léto. Škoda, že jsem zimní dítě. 

úterý 24. července 2012

Zahrádka II.

 
Po deštích jsem se dala do pletí zahrádky. Bylo to pro mě tentokrát moc příjemné. Mám totiž osázenou zahrádku tak, že se mísí dohromady vůně levandule, petrželky a kopru. Byla to vůně přímo omamná.  Jsem ráda, že jsem se rozhodla zasadit levanduli k úžitkové zahrádce.
Zdokumentovala jsem i své zavařování, třešňové kompoty, okurky a marmelády. 
Mějte príma dny, velké obejmutí všem.

pátek 20. července 2012

 
Zahrádka mi dělá radost, už sklízím pomaličku ranou mrkvičku, také zelenou petrželovou nať, kedlubny, i první rajčátka, cibule je už uskladněna, od sousedů jsem dostala rybíz a u babičky nasbírala maliny, tak vznikla marmeláda, která bude na vánoční cukrovíčko :)).Mňamky... Ale i jahodová a třešňová marmeláda nechybí. Kloboučky jsou od šikulky Safrýska: http://www.fler.cz/zbozi?uid=11285
Zavařila jsem i pět kilo okurek, budou i další a mám radost, že vše je domácí, bio kvalita :)).
Zpracovávám fazolky, už se těším na máčku :)). 
Potrápily nás i bacily, ale snad se už blízká na lepší časy.
Přeji všem krásné dny plné sluníčka a pohody, děkuji za komentáře a návštěvy. 

pondělí 16. července 2012

Na přání

Venku to vůbec nevypadá letně, ačkoli teplo bylo a sluníčko chvilkami svítilo. Už nesvítí, prší. 
Počasí mě nalákalo k šicímu stroji a k dodělání slíbeného restu. Snad se bude nové majitelce líbit...
Přeji krásné dny všem, mějte se prímově.

neděle 8. července 2012

Balkon

 
 
 
Nádherně se rozrostly květinky na balkoně. Mám z nich radost, protože už vypadaly, že nic moc nebudou. 

Obloha


Včera byla před bouří navečer krásná obloha, musela jsem jí zachytit fotografií.
V bazénu nás navštívil kamarád cvrček nebo že by to byla kobylka luční??  :).
Přeji všem překrásné prázdniny.

sobota 16. června 2012

Když prší...

... a potřebuji relax, tak šiji. 
Ale ono už neprší, je krásně slunečno a teplo. Nicméně rozešité drobnůstky jsem dnes dotvořila.
Přeji všem překrásný víkend plný sluníčka a odpočinku :)).

sobota 9. června 2012

První krůčky

..ano, ano, i já jsem podlehla. Miluji háčkované věci, v poslední době jsem se zakoukala do háčkovaných polštářů, prostírek, podložek a hlavně zvířátek. A tak jsem holčičkám ke koupenému medvídkovi doháčkovala i podložku pod hrneček. Je tam spousty chyb, ale mě to moc bavilo. 
Budu se pomalinku učit a zkoušet více a více. Škoda, že nemám za sousedku některou z vás :)), hned by mi šlo vše od ruky, kdybych měla od koho vše odkoukat. Musím spoléhat na hókus pókus omyl :)).
Krásný zbytek víkendu, u nás občas deštivý, občas se sluníčko ukáže, ale jen na malinkou chvíli.

pátek 8. června 2012

Motýli

Dnes byl krásný sluníčkový den a na mé oblíbené květiny se slétli tři motýlci. Verunka chtěla nějakého chytit, to byla legrace :)).
Téměř půlroku jsem měla rozdělanou andělku. S blížícím se koncem školního roku jsem jí dodělala pro paní učitelku. Doufám, že se jí bude líbit, vybrala jsem svou oblíbenou parsley látku. 
Děkuji moc za vaše návštěvy a komentáře. 
Přeji krásné a slunné dny plné pohody. 

sobota 2. června 2012

Dinopark



Je krásný den, není horko, ani zima... je příjemný vzduch, čistý po dešti a tak jsme se vypravili na návštěvu Dinoparku. Je kousek od nás, takže jsme si jej užili, i cestu Dinoexpresem. Bylo to příjemné. Myslela jsem si, že se Andulka bude bát, ale smála se a užívala si to také moc.
Pěkný víkend všem.